Domov Hotel Ubytovanie Gastronómia Wellness Kongres Svadby Okolie Galéria Blog Kontakt

22.09.2019

3. Metropolitný ples v Spišskej Novej Vsi

20180213095349_metroples.jpg

Už po tretí krát sa stal hotel METROPOL v sobotu, 27. januára 2018 o 19:00 hod., organizátorom a hostiteľom dobročinného plesu. Jeho hlavným poslaním je každoročne pomôcť deťom s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorých domovom je zariadenie Charitas Spišskej katolíckej charity v Spišskej Novej Vsi.

Tohtoročný ples bol nádherným spojením krásnej myšlienky pomoci s jedinečnou a neopakovateľnou atmosférou spoločenského večera na najvyššej úrovni. Myšlienku spolupatričnosti umocňovali sochy Milana Krajňáka, umeleckého rezbára, ktorý svojou prácou pomáha chorým deťom a ich rodinám.

Úvodným príhovorom ples zahájila podporovateľka dobročinného zámeru Metropolitných plesov Ivana Hrehová. Slávnostným prípitkom 3. Metropolitný ples otvoril PhDr. Ján Volný, PhD., primátor mesta Spišská Nová Ves.

Otvorenie plesu sa nieslo v atmosfére neopakovateľného hudobného zážitku pri úvodnej skladbe skvelej Barbory Švidraňovej. V podaní kapely Abracadabra zazneli hudobné hity z celého sveta a do varu hostí dostal temperamentný kubánsky spevák Lazaro spolu s tanečnicami, ktoré hostí názornými ukážkami naučili zopár tanečných variácií.

O nezabudnuteľný gurmánsky zážitok sa postaral šéfkuchár hotela Metropol Peter Debreceni, ktorý spolu so svojim tímom pripravil famózne menu pozostávajúce zo štyroch chodov.

Význam tohto dobročinného spoločenského podujatia a vyhodnotenie zbierky zhodnotila Ivana Hrehová:

„Ďakujeme našim vzácnym hosťom s podporou ktorých sa nám podarilo na plese opäť vyzbierať krásnu sumu a významne tak finančne pomôcť tým, ktorí našu pomoc potrebujú najviac.“

Do rúk pani riaditeľky detského domova Charitas Spišskej katolíckej charity Mgr. Alexandry Hovancovej odovzdala šek v hodnote 2100 EUR určených na podporu zariadenia pre deti od 0 – 6 rokov s ťažkým telesným postihnutím.

„Veľké poďakovanie patrí aj našim sponzorom, vďaka ktorým sú Metropolitné plesy krásnym a nezabudnuteľným spoločenským zážitkom“, dodala na záver Ivana Hrehová.

Zdieľať tento článok: