Domov Hotel Ubytovanie Gastronómia Wellness Kongres Svadby Okolie Galéria Blog Kontakt

22.09.2019

4. Metropolitný ples v Hoteli Metropol****

20190221110827_metropol_ples_2019.png

Tlačová správa z dobročinného 4. Metropolitného plesu, ktorý sa uskutočnil 16.02.2019 v Hoteli Metropol****

Uplynulú sobotu 16. februára 2019 sa v Hoteli Metropol**** v Spišskej Novej Vsi už po štvrtý krát uskutočnil spoločenský sviatok roka - prestížny dobročinný Metropolitný ples. Cieľom plesu bola tak ako každý rok predovšetkým pomoc znevýhodneným deťom z Centra pre rodiny s deťmi sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi, v duchu motta podujatia: „Vieme sa zabávať, vieme pomáhať.“

Ples bol otvorený slávnostným príhovorom autorky myšlienky dobročinných Metropolitných plesov, pani Ivany Hrehovej, a prípitkom za účasti pána poslanca Mestského zastupiteľstva Mesta Spišská Nová Ves, Ing. Jozefa Gondu, a pána rezbára Milana Krajňáka, ktorý svojim remeslom intenzívne pomáha rodinám v núdzi.

O atraktívny hudobný program sa počas celého večera starala osemčlenná kapela Dominika Titková & Friends z Nitry. Tá namiešala pestrý koktail tanečnej hudby naprieč rôznymi žánrami, ktorý na parkete rozpohyboval všetkých hostí plesu. Program vyvrcholil vystúpením virtuózneho mladého huslistu Filipa Jančíka spolu s gitaristom Jimim Cimbalom, v ktorom obaja umelci bravúrne spojili prvky klasickej a populárnej hudby.

Popri kultúrnom programe hostí plesu čakal tiež výnimočný gastronomický zážitok v podobe štvorchodovej večere pozostávajúcej z vyberaných špecialít hotelovej kuchyne pod vedením majstra šéfkuchára Petra Jaroša.

Okrem výťažku vo výške 10€ z ceny každej vstupenky na ples mali hostia možnosť finančne prispieť do dobročinnej zbierky aj priamo na mieste, za čo boli symbolicky odmenení ozdobnými mydielkami v tvare srdca, ktoré na ples nezištne venovala umelkyňa Silvia Slabejová. Vďaka ich štedrosti tak v závere večera putoval do rúk riaditeľky Centra pre rodiny s deťmi sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi, Mgr. Alexandry Hovancovej, šek v hodnote 1 390€, určený na podporu rozvoja tohto charitatívneho zariadenia.

Význam a dobročinnú hodnotu Metropolitného plesu na záver vo svojom poďakovaní zhrnula pani hostiteľka Ivana Hrehová: „Veľmi si vážim, že Hotel Metropol sa stal obľúbeným miestom stretnutí ľudí s otvoreným srdcom. Ľudí, ktorí oceňujú našu pohostinnosť, krásne prostredie a výnimočné plesové menu. Vďaka ich priazni, prejavenej aj pri charitatívnej zbierke, môžeme každý rok podporovať Centrum pre rodiny s deťmi Sv. Jozefa v Spišskej Novej Vsi. Tohto roku patrí moje veľké ďakujem a obrovský rešpekt aj mladému husľovému virtuózovi Filipovi Jančíkovi a gitaristovi Jimimu Cimbalovi, ktorí veľmi radi prijali našu ponuku vystúpiť na plese a zároveň malým koncertom priamo v Centre pre rodiny s deťmi sv. Jozefa urobili radosť aj detičkám a ich opatrovateľkám. Veľké poďakovanie patrí taktiež našim sponzorom, vďaka ktorým sú Metropolitné plesy krásnym a nezabudnuteľným spoločenským zážitkom.“

 

Zdieľať tento článok: