Domov Hotel Ubytovanie Gastronómia Wellness Kongres Svadby Okolie Galéria Blog Kontakt

22.08.2019

Klenoty v okolí

Medzi najcennejšie a najnavštevovanejšie klenoty Spiša patria pamiatky zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO- Spišský hrad, Katedrála sv. Martina v Spišskej kapitule, Kostol sv. Ducha v Žehre, mesto Levoča s dielom Majstra Pavla – najvyšší drevený gotický oltár na svete (18,62m). Nachádza sa tu i známe pútnické miesto Mariánska hora. V neďalekých Markušovciach sa nachádza kaštieľ s expozíciu historického nábytku a letohrádok Dardanely s expozíciou klávesových hudobných nástrojov, jedinou svojho druhu na Slovensku.

Bezprostredná blízkosť troch národných parkov ponúka nevšedné zážitky. Národný park Slovenský raj ponúka 120km značených cyklotrás, 300km značených turistických trás, 8 náučných chodníkov, 11 náučných lokalít, adrenalínové výstupy roklinami po rebríkoch, stupačkách a reťaziach, 25 nádherných vodopádov, útes Tomášovský výhľad, Kláštorisko so zrúcaninou kartuziánskeho kláštora, najdlhší riečny kaňon na Slovensku Prielom Hornádu i Dobšinská ľadová jaskyňa najväčšia svojho druhu na Slovensku (UNESCO). Vysoké Tatry so svojimi vodopádmi, plesami, vysokohorskými chatami a lyžiarskymi zjazdovkami očaria každého návštevníka.

 

Tipy na výlet

  • ZOO v Spišskej Novej Vsi

Na svojich potulkách Spišom rozhodne nevynechajte jednu z najmalebnejších zoologických záhrad na Slovensku - ZOO v Spišskej Novej Vsi. Exotické zvieratá, tropický pavilón Aquaterra, jazero s vodným vtáctvom, domáca farma a lanový park Monkeyland zaručene spestria deň deťom i dospelým. Novou atrakciou v Zoo Spišská Nov Ves je most cez jazero, ktorým sa návštevníci ZOO dostanú priamo na ostrov lemúrov.
20 min.  10 min.  č. 2,3,7

  • Dobšinská ľadová jaskyňa

Národná prírodná pamiatka je zaradená medzi pamiatky UNESCO. Je najnižšie položená jaskyňa v Karpatoch a prvá elektricky osvetlená jaskyňa v Európe. Pre verejnosť je sprístupnený okruh dlhý 515 m.
 50 min.  2 h.  3 h.

  • Spišský hrad

Spišský hrad je dominantou Spiša na vysokom travertínovom brale. Má niekoľko NAJ: jeden z najväčších hradov v Európe, pamiatka UNESCO, je to najrozsiahlejší hrad na Slovensku a národná kultúrna pamiatka.
 25 min.  50 min.

  • Výstup na najvyššiu kostolnú vežu

87-metrová veža rímskokatolického kostola je najvyššou kostolnou vežou na Slovensku. Ponúka jedinečné výhľady na historickú časť mesta, ale aj do širokého okolia.
 5 min.  2 min.

  • Levoča

V Levoči máte možnosť vzhliadnuť najvyšší oltár na svete (18,5 m), ktorý je zapísaný v zozname UNESCO a nachádza sa v chráme sv. Jakuba. Neďaleko mestečka so starobylou tradíciou, kultúrnymi pamiatkami a jedinečnou atmosférou sa nachádza BIO kúpalisko. V areáli prírodného kúpa-liska máte okrem iného aj možnosť rybolovu, ktorý umocní zážitok z návštevy. Naši hoteloví hostia majú vstup na BIO kúpalisko s 10% zľavou.
10 min.  30 min.

  •   LETNÝ BUS DO RAJA

Pre hotelových hosti ZDARMA. Viac info na recepcii.