Domov Hotel Ubytovanie Gastronómia Wellness Kongres Svadby Okolie Galéria Blog Kontakt

22.09.2019

Tvorivá dielňa s Milanom Krajňákom

Matka Tereza raz povedala - “Neexistujú veľké skutky, sú iba malé skutky vykonané s veľkou láskou”.

Hotel Metropol bol 15. apríla 2018 jedným veľkým bijúcim srdiečkom. Vďaka obrovskej láske, ktorú rozdávali pozvaní umelci - Martinka Šedlbauer, výtvarníčka, ktorá maluje anjelov, Sisa Sisinka Slabejova - všestranná umelkyňa, ktorá ponúkla nádherné voňavé sviečky a rezbár - pútnik Milan Krajňák, vďaka ktorému sme sa všetci dotýkali vlastnými rukami anjela.

Rovnakú radosť a vášeň zdielali deti i dospelí, ktorí sa pod jeho vedením naučili pracovať s dlátkom a mohli si sami vyskúšať, ako sa tvorí socha anjela. Veľkým potešením bolo stretnutie s detičkami z detského domova Charitas Spišskej katolíckej charity, ktoré k nám prieviedla pani riaditeľka Alexandra Hovancová. Krásny obraz anjela venovala detičkám Martina Šedlbauer a veľkú radosť mali aj z práce s drevom. Odolať sa nedalo ani chutnej zmrzline.

Výťažok z dobročinnej zbierky, ktorú sme pre nich zorganizovali, venujeme na nákup postele pre zriadenie návštevnej miestnosti určenej pre rodičov detí detského domova.

Z krásneho slnečného popoludnia mali zážitok všetci, ktorí prišli. Z malých vecí tak vďaka dobrým ľuďom vznikajú veľké. Tešíme sa už teraz na ďalšie stretnutia.

http://www.snv.sk/archiv/?video=180424-2